Okullar, Devamsızlıkla Mücadele Etmek İçin Teknolojiyi Kullanıyor

47

Konu Özeti

  • Teknolojinin sınıfa getirdiği ilgi çekici yön, eğitimcilerin devamsızlıkla savaşmasına yardımcı olabilir, sanal ve artırılmış gerçeklik gibi sürükleyici araçlarla birlikte diğer eğitim teknoloji türleri, dersleri canlandırır .
  • Teknoloji ayrıca ebeveynleri bilgilendirmeye ve öğrencilere geri bildirim vermeye olanak sağlıyor.  Örneğin, New York City Okullarında, bir veri panosu okul rehberlerinin gerçek zamanlı devamsızlık verilerini görmelerini sağlıyor.
  • 2017-18 öğretim yılında, ulusal olarak 8 milyon öğrenci bir yıl önce 7,3 milyondan kronik olarak devamsız olarak sınıflandırıldı. 10 anaokulu ve birinci sınıf öğrencisinden biri kronik olarak yoktu ve rakamlar özel ihtiyaçları olan öğrenciler arasında daha kötü.

Devamsızlığı izlemek iyi bir başlangıçtır, ancak sorunun ana nedenini  keşfetmek için daha derine inmek önemlidir .

Teknolojiye ek olarak, okul kültürünüzü geliştirmeye devam edebilirsiniz. Rutgers Üniversitesi’nde profesör ve Rutgers Sosyal-Duygusal Öğrenme Laboratuarı direktörü Maurice J. Elias , zorbalık, taciz ve haksız uygulamaların azaltılmasının öğrencilerin okulda daha güvenli ve daha rahat hissetmelerine yardımcı olduğunu söyledi.

Michigan Üniversitesi’nde Yoksulluk Çözümleri tarafından finanse edilen  ve altıncı en yüksek kronik okula gelmeme oranına sahip bir eyalette bulunan bir proje, konut güvensizliğinin  en büyük etkiye sahip olmadığına karar verdi. Detroit Devlet Okulları Topluluk Bölgesi’nde, evsiz kabul edilen öğrencilerin, bölgedeki geri kalan öğrenciler için % 56 kronik devamsızlık oranına kıyasla% 86 kronik devamsızlık oranı vardı.

İlçeler kronik devamsızlığı azaltmak için çeşitli yaklaşımlar benimsemektedir . Örneğin, Connecticut’un Meridian Devlet Okullarında, yöneticiler ve uzmanlar katılımı izlemek ve bir öğrencinin devamsızlığının üç güne ulaştığında ona ulaşmak için haftalık olarak toplanır. New Mexico’daki Santa Fe Devlet Okullarında zaman zaman okul başlamadan önce gelen öğrenciler için ücretsiz çörekler bulunur. Alabama’daki Montgomery Devlet Okullarında, kronik olarak devamsızlığı bulunan öğrencilerin okula geri almak için savcılıkla işbirliği yaptı.